Skip to main content

Jak udržovat a ošetřovat olejovanou podlahu?

Údržba a ošetřování olejované podlahy není vůbec nějaký složitý proces, pouze je třeba dbát na pravidelnost údržby. Dnes používané tvrdé voskové oleje již svým složením působí jako dostačující ochrana dřevěné podlahy.

Každodenní údržba olejované podlahy se provádí pouze zametáním nebo vysáváním nečistot a drobků vysavačem. K vytírání podlahy, které provádějte několikrát za měsíc (záleží na znečištění podlahy – při malém znečištění stačí 1 – 2 x za měsíc), používejte vlhký hadr dobře vyždímaný a tímto hadrem stírejte podlahu po směru vláken. 1 x za měsíc doporučujeme do vody přidat univerzální čistič na olejované podlahy (pozor – opravdu čistič k tomu určený !).

Zhruba po cca. 2 – 3 letech používání podlahy (v závislosti na opotřebení a zatížení podlahy) je třeba podlahu přeolejovat ošetřovacími oleji. Aplikace ošetřovacího oleje není nikterak složitá a zvládnete jí i sami. Podlaha se musí před aplikací ošetřovacího oleje samozřejmě vyčistit. Tento ošetřovací olej vyplní pórky a suchá místa, která vznikla každodenním používáním podlahy a po nanesení vytvoří novou ochrannou vrstvu a podlaha zase vypadá, jako kdyby byla nově položená. U velmi zatěžovaných prostor, jako jsou například restaurace, obchody, atd. , doporučujeme tuto údržbu udělat 1 – 2x ročně.

Při složitější renovaci se již používá přímo tvrdý voskový olej základní, ten se nanáší opravdu až po několika letech používání, ale samozřejmě i dříve, když bude zanedbávaná anebo nesprávně používaná každodenní údržba.

V žádném případě nemějte strach z toho, že by jste se stali „otrokem“ údržby olejované podlahy. Není nikterak složitější než údržba jakékoliv jiné podlahy. I údržba lakované podlahy má svoje pravidla. 

 • Poptejte nás

   Odesláním kontaktu souhlasíte se zpracováním osobních údajů

   Patříme mezi největší výrobce masivních a třívrstvých dřevěných dubových podlah v Evropě

   Adresa

   ESCO PODLAHY s.r.o.
   Blatenská 267
   387 31 Radomyšl
   Czech Republic

   Email

   podlahy@escopodlahy.cz

   IČ: 28075323
   DIČ: CZ28075323

   Copyright © ESCO PODLAHY s.r.o.   - Vytvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o.